Uzm. Dr. Bahadır YAZICIOĞLU (Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı)
05 Ağustos 2021

 

Uzm. Dr. Bahadır YAZICIOĞLU.jpg


Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı

Uzm. Dr. Bahadır YAZICIOĞLU, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2010 – 2012 yılları arasında Ordu Ünye Devlet Hastanesinde Acil Servis Sorumlu Hekimi olarak görev yaptı. 2012 – 2015 yılları arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Aile Hekimliği alanında uzmanlık eğitimi aldı. 2016 – 2017 yıllarında Tokat Sulusaray İlçe Devlet Hastanesinde Başhekim olarak mecburi hizmetini tamamladı. 2017 yılında Samsun Alaçam Devlet Hastanesine Aile Hekimliği Uzmanı olarak atandı. 2018 – 2021 yılları arasında Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim yardımcısı olarak görev yaptı. 

2021 yılı temmuz ayı itibariyle Samsun Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

Mesleki eğitiminin yanında, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisans (Tezli) ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi lisans mezunudur. 

Aile hekimliği ve sağlık yönetimi alanlarında, yurt içi ve yurt dışı kongrelerde sunulmuş ve yurt içi ve yurt dışı hakemli dergilerde yayımlanmış bir çok akademik çalışması mevcuttur. 

Evli ve bir çocuk babasıdır.