overlay

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valimiz Sayın Osman Kaymak Başkanlığında Toplandı

Bağımlılık ile mücadelede kurumlararası iş birliğini ve koordinasyonu sağlamak, temel stratejileri belirlemek ve eylem planlarını hazırlamak, onaylamak, gerektiğinde değiştirmek güncelleme ve uygulamasını takip edip değerlendirmek üzere Bağımlılık ile Mücadele Yüksek Kurulu 09/12/2017 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 2017/23 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile oluşturulmuştur. Bağımlılık İle Mücadele Kurullarının Çalışma Usul ve Esasları hazırlanarak illerde bulunan kurullarının kimlerden oluşacağı, görevleri, çalışma usul ve esasları vb. hususlar yeniden düzenlenerek “Uyuşturucu İle Mücadele İl Kurulun” adı "Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu" olarak güncellenmiştir.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 01/11/2018 tarih E.9697 sayılı yazıları ile tüm illerde Valiler başkanlığında Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurullarının 08/11/2018 tarihinde toplanması hususu belirtilmiştir. Bu doğrultuda ilimizde de 08/11/2018 tarihinde 14:00’da Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Samsun Valisi Sayın Osman KAYMAK’ın başkanlığında Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi Toplantı Salonu’nda yapılmıştır.

Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı İl Sağlık Müdürlüğü sekretaryasında; Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, İlkadım Kaymakamlığı, Atakum Kaymakamlığı, Canik Kaymakamlığı, Tekkeköy Kaymakamlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İl Müftülüğü, Samsun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, TÜİK Samsun Bölge Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Adli Tıp Şube Müdürlüğü, Samsun Yeşilay Şubesi ve Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Samsun Valisi Sayın Osman KAYMAK’ın açılış konuşmalarının ardından “Bağımlılıkla mücadele konusunda Kurul üyesi Kurum/Kuruluşların Ocak-Eylül 2018 dönemini kapsayan çalışmaları”, “Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu kararları ve bu kararlara istinaden yapılan işlemler” ve “2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı doğrultusunda il eylem planı hazırlıklarının değerlendirilmesi” konulu sunumlar yapılmıştır.

Gündem maddeleri doğrultusunda paylaşımlarda bulunulmuş, görüş ve önerilerin alınmasının ardından toplantı sonlandırılmıştır.

  • 6.jpeg
  • 1.jpeg
  • 4.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 10.jpeg
  • 5.jpeg
  • 7.jpeg
  • 8.jpeg
  • 9.jpeg