Sağlık Müdürümüz Havza Devlet Hastanemizi Ziyaret Ederek Sunulan Hizmetler Hakkında Hastane Yöneticilerinden Bilgi Aldı
28 Ekim 2021

SAĞLIK İL MÜDÜRÜMÜZ DR. ÖĞR. ÜYESİ MUHAMMET ALİ ORUÇ, HAVZA DEVLET HASTANEMİZİ ZİYARET EDEREK HASTANEDE SUNULAN HİZMETLER HAKKINDA HASTANE BAŞHEKİMİ OP. DR. MUSTAFA KEÇECİ’DEN BİLGİ ALDI

Havza ilçesinde yürütülen sağlık çalışmalarının yerinde değerlendirilmesi kapsamında Havza Devlet Hastanemizi ziyaret eden Sağlık İl Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, sunulan hizmetler ve yapılan çalışmalar hakkında Hastane Başhekimi Op. Dr. Mustafa Keçeci’den bilgi aldı. 

Ziyaret sonrası Havza’da pandeminin son durumu ve hastanede yapılacak yeni düzenlemeler hakkında bilgi veren Sağlık İl Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç şunları söyledi:

“Havza ilçemiz geçtiğimiz yıllarda hizmete giren yeni hastane binasıyla önemli bir sağlık hizmetine kavuşmuş oldu. Halkımızın daha modern ve son teknoloji tedavi imkânlarına kavuştuğu bu yeni hastane binasından sadece Havzalılar değil, çevre ilçelerdeki vatandaşlarımızda faydalanma imkânı buluyorlar. 

Pandemi döneminde de bu hizmetin önemi tabii ki daha da arttı. Artan hasta sayılarında hem yoğun bakım hizmeti olarak hem yataklı tedavi hizmeti olarak hastanemiz önemli hizmetler verdi ve vermeye devam ediyor.

İlçemizdeki hasta tablosuna baktığımızda hasta sayımızın il genelinde olduğu gibi arttığını, genç hasta sayımızın artış gösterdiğini ve maalesef 30 – 40 yaşlarda Covid hastalarımızın yoğun bakımlara yatmaya başladığını üzülerek görüyoruz. Bu hastalarımızın büyük çoğunluğu ya hiç aşı olmamış ya da aşı sürecini tamamlamayan vatandaşlarımızdan oluşuyor. 

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz ve hastanemiz aşılama çalışmalarında etkin bir rol oynuyorlar. Ancak vatandaşlarımızın da bize destek olması önemli. Bu vesileyle tüm Havzalıları daha fazla can kaybı olmadan, aşılarını yaptırmaya davet ediyorum. 

Hastanemize yaptığımız ziyarette ayrıca hastalarımızla yaptığımız görüş alışverişinde ön plana çıkan Diyaliz Ünitemizin durumunu da idaremizle değerlendirme şansı bulduk. Vatandaşlarımızın talepleri bizim için önemli. Yerinde yaptığımız ziyaret sonucunda hastalarımıza daha nitelikli hizmet verilmesi için Diyaliz Ünitemizin bulunduğu alanın genişletilerek yenilenmesi kararı aldık. Çalışmaları başlattık, inşallah en kısa zamanda Diyaliz Ünitemizi hastalarımızın istekleri doğrultusunda bir üst seviyeye taşıyacağız. 

Havza İlçe Sağlık Müdürümüz ve Hastane Yönetimimizle sürekli irtibat halindeyiz. İlçemizin ihtiyaçları doğrultusunda sağlık alanında planlamalarımızı yapmaya devam edeceğiz.”

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG